Договір оренди нежитлового приміщення

Завантажень: 232

Оцінок 6

Рейтинг 4.83

Ціна: 299 UAH

!

Завантажуйте готовий зразок договору оренди нежитлового приміщення в один клік. Договір гарантує експертний захист обох сторін.

Все що потрібно зробити для того, щоб договір став дійсним - заповнити індивідуальні реквізити. Якщо Вам необхідна допомога у заповненні реквізитів звертайтеся за допомогою до нашого юриста у Телеграм.

Одразу після оплати Ви отримуєте доступ до скачування договору. Завдяки зручній платіжній системі купівля договору здійснюється у пару кліків.

Формат скачування: Документ Word. Після скачування у форматі Word Ви можете самостійно заповнити реквізити та роздрукувати договір.

Редакція договору 2022 рік

Опис документу

Договір оренди нежитлового приміщення – це юридичний документ, що укладається між юридичними особами (орендодавцем та орендарем) для врегулювання відносин, що виникають в процесі передавання приватної власності однієї сторони у тимчасове користування іншій. До майна, що виступає об'єктом оренди, відносяться приміщення, що використовуються в комерційних цілях (склади, торгові чи виробничі площі, офіси тощо). Такий вид правовідносин регулюється Цивільним кодексом та Господарським кодексом України, за винятком тих випадків, коли об'єкт оренди належить до комунальної чи державної власності.

На платформі theDoc. можна скачати типовий Договір оренди нежитлового приміщення, проте слід уважно вивчити усі його пункти, аби убезпечити себе від непорозумінь в майбутньому. Окрім предмету договору, вартості оренди та порядку розрахунків, такий документ повинен містити пункти, що регламентують порядок користування майном, відшкодування комунальних послуг, утримання об'єкта оренди в належному стані. Якщо ж виникає необхідність укладання угоди для передавання в оренду будь-якого іншого майна некомерційного призначення або рухомого майна, ви можете скористатися представленими на сайті шаблонами договорів оренди іншого типу:

Запропонований маркетплейсом готовий Договір оренди нежитлового приміщення складається з наступних розділів:

 1. Предмет договору.
 2. Мета договору.
 3. Орендна плата.
 4. Права та обов'язки сторін.
 5. Капітальний, поточний ремонт та поліпшення об'єкта оренди.
 6. Порядок передачі об'єкта оренди.
 7. Порядок повернення об'єкта оренди.
 8. Охорона об'єкту оренди.
 9. Послуги орендодавця.
 10. Відповідальність сторін.
 11. Використання амортизаційних відрахувань.
 12. Право, що застосовується до договору та порядок вирішення спорів.
 13. Умови конфіденційності.
 14. Повідомлення.
 15. Обставини непереборної сили.
 16. Термін дії договору та порядок його припинення.
 17. Кінцеві положення.
 18. Реквізити сторін.

Договір оренди нежитлового приміщення укладається виключно в письмовій формі і набирає чинності після його підписання обома сторонами. При цьому обов'язково слід зазначити місце та дату укладання угоди. Типовий договір оренди нежитлового приміщення не потребує нотаріального посвідчення, якщо він укладається на строк, що не перевищує 3-х років. Довготривалі договори підлягають обов'язковому посвідченню нотаріусом та реєстрації відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до структури юридичних угод зразок Договору оренди нежитлового приміщення містить преамбулу, у якій зазначаються повні найменування Сторін, прізвища, імена та по-батькові осіб, які уповноважені представляти інтереси Орендодавця та Орендаря, а також назви (за необхідності дати та номери) установчих документів, на підставі яких сторони здійснюють свою діяльність.

Предмет договору – не лише обов'язковий, а й один з найважливіших пунктів документу. У ньому прописується суть правовідносин, що виникають між сторонами угоди. Конкретизація предмету угоди полягає в зазначенні повної назви майна, що передається в оренду, адреси його розміщення, площі.

Зразок Договору оренди нежитлового приміщення, запропонований нашими фахівцями, доповнено розділом «Мета договору», який дозволяє чітко регламентувати порядок цільового використання майна. Об'єкт оренди може використовуватися для розміщення офісних, складських, торгових приміщень, закладів громадського харчування, надання соціальних послуг населенню. Якщо серед зазначених цілей використання приміщення відсутні варіанти, що відповідають конкретній винятковій ситуації, ви можете допрацювати документ перш, ніж скачати Договір оренди нежитлового приміщення.

Вартість оренди майна, величину місячної плати, порядок розрахунків необхідно визначити в умовах договору. Окрім зазначення строків здійснення розрахунків та суми місячної орендної плати необхідно вказати вартість оренди одного квадратного метра площі. Це значно спростить порядок визначення нової орендної плати в разі збільшення або зменшення площі оренди, росту індексу інфляції або зростання витрат на утримання об'єкта оренди. При визначенні місячної орендної плати слід врахувати витрати Орендодавця на утримання майна (сплата комунальних послуг, експлуатаційні витрати), які підлягають відшкодуванню Орендарем. Такі витрати можуть бути включені до загальної суми орендної плати, а також відшкодовуватися Орендарем окремо згідно показів лічильників чи актів виконаних робіт (наданих послуг).

«Права та обов'язки сторін» — найємніший розділ, в якому потрібно передбачити всі ситуації, які можуть виникати в процесі правовідносини, що регламентуються Договором оренди нежитлового приміщення. До обов'язків та прав Сторін належать:

 • передавання та повернення майна в належному стані;
 • утримання об'єкта оренди у відповідному технічному стані;
 • забезпечення безперешкодного доступу представників Орендодавця до об'єкта оренди для перевірки його цільового використання, здійснення ремонтних робіт, попередження аварій та усунення їх наслідків тощо;
 • дотримання санітарних, протипожежних, експлуатаційних норм та правил Орендарем;
 • здійснення перепланування, реконструкції приміщення, встановлення устаткування, втручання в інженерні системи Орендарем виключно з дозволу Орендодавця;
 • передавання Орендарем майна в суборенду виключно за письмової згоди Орендодавця тощо.

Порядок здійснення капітального та поточного ремонту у приміщенні також варто прописати у документі. Зазвичай, капітальний ремонт приміщення здійснюється Орендодавцем, про що Орендар повідомляється заздалегідь. Проведення поточного ремонту — обов'язок Орендаря, який є частиною порядку утримання майна в належному технічному стані. У виняткових випадках, коли об'єкт оренди потребує ремонту через шкоду, заподіяну представниками (працівниками, робітниками, контрагентами, відвідувачами) Сторін, вартість ремонту відшкодовується винною Стороною.

Шаблон Договору оренди нежитлового приміщення містить пункти з визначенням порядку передавання та повернення майна. Фіксація факту передавання (повернення) приміщення відбувається на підставі відповідного Акту, що є невід'ємною частиною угоди. В зазначених пунктах прописано покроковий порядок повернення майна в разі недотримання Орендарем умов договору.

Юристи радять чітко визначати межі відповідальності Сторін за порушення домовленостей. У запропонованому на сайті зразку Договору оренди нежитлового приміщення правники theDoc. запропонували орієнтовні суми штрафів за кожен окремий вид порушень. Ви можете купити Договір оренди нежитлового приміщення і використовувати його у первинному вигляді або ж за допомогою фахівців допрацювати документ, визначивши власний механізм накладення штрафів. Сторони можуть бути усунені від відповідальності, якщо порушення умов договору відбулося через дію обставин непереборної сили. Перелік таких обставин, а також порядок дії Орендаря або Орендодавця у зазначених ситуаціях визначено розділом 15 типового Договору.

Вирішення спорів за даним договором необхідно досягати шляхом мирних домовленостей. За неможливості досягнення Сторонами згоди щодо спірних питань такі питання розглядаються в судовому порядку. Варто пам'ятати, що в разі звернення до суду Сторонам доведеться надати відповідний доказовий матеріал. Правники радять фіксувати в письмовому вигляді будь-які домовленості, перемовини, внесення змін до договору, сповіщення Орендарем та Орендодавцем один одного. Канали та порядок здійснення комунікації також визначено одним з пунктів шаблону Угоди.

Термін дії Договору Сторони встановлюють самостійно. Проте необхідно пам'ятати про необхідність нотаріального посвідчення довгострокових договорів. На практиці частіше зустрічаються угоди з річним строком дії. При цьому Орендар має першочергове право оренди об'єкта після закінчення терміну дії попереднього договору. Про намір продовжити термін дії угоди він мусить попередити Орендодавця у визначений строк до її закінчення.

Шаблон Договору оренди нежитлового приміщення, який можна скачати на платформі theDoc., розроблено правниками компанії з урахуванням усіх можливих ситуацій, відомих юридичній практиці. Він доволі об'ємний і дозволяє регулювати усі стандартні питання, що виникають в процесі орендних відносин. Якщо ж вам не вдалося знайти у документі пунктів, які відповідають вашим запитам, — зверніться до консультантів theDoc. Вони допоможуть створити персоналізований документ, адаптований до ваших індивідуальних потреб.

Відгуки / Коментарі

АльфаНос 15.09.2021 10:09
Благодарен.
Вхід

Інші договори

FAQ

Завантажуйте потрібний договір коли завгодно, де завгодно та для чого завгодно.

Потрібна допомога?

Напишіть нам у Телеграм, якщо Вам необхідна допомога з пошуком