Які договори потрібні для відкриття бізнесу?

25.05.2021 16:00

Будь-яка ділова діяльність сповнена різноманітних ризиків. Щоб убезпечити підприємців від ймовірних неприємних ситуацій, необхідно з самого початку запастись базовим пакетом юридичних документів, серед яких звісно є договори.

 

Корпоративний договір

Якщо у компанії більше одного засновника, необхідність у корпоративному договорі виникне вже на етапі реєстрації юридичної особи. В документі визначаються усі партнери бізнесу, розмір статутного капіталу, дольова участь у ньому кожного учасників. Окрім того прописуються функціональні обов’язки та права кожного із партнерів, сфера управління та відповідальності кожного з них, а також порядок розподілу та виплати дивідендів. Особливу увагу потрібно приділити також питанню щодо виходу одного з учасників із бізнесу. 

Скачати корпоративний договір

 

Трудовий договір / контракт

Функціонування будь-якої компанії передбачає використання найманої праці, якщо тільки це не фізична особа - підприємець. Оформлення трудових відносин з чітким визначенням обов’язків працівника, його прав, порядком надання відпусток, використання заохочувальних виплат тощо, а також обов’язків і прав роботодавця відбувається шляхом підписання трудового договору. У ньому ж зазначається відповідальність сторін за порушення умов трудового договору/контракту. Все, що необхідно знати про трудовий договір читайте у статті.

 

Скачати трудовий договір

Скачати трудовий договір (контракт)

 

Договір оренди

Необхідність оренди виробничих площ, торгових приміщень, обладнання може виникати на будь-якому етапі ведення бізнесу. В момент організації власної справи це питання є особливо актуальним. Для обумовлення усіх нюансів оренди майна (площі нерухомості, її вартості, порядку розрахунку, строків оренди, порядку страхування, відшкодування комунальних послуг та послуг з утримання тощо) використовують договір оренди. В ньому ж прописують відповідальність орендаря в разі псування майна, порядок відшкодування завданої шкоди, терміни внесення орендної плати, реквізити сторін.

 

Скачати договіри оренди

 

Договір купівлі-продажу, надання послуг

Ведення бізнесу передбачає взаємодію як з контрагентами (постачальниками сировини, підрядниками), так і з клієнтами. На початкових етапах функціонування компанії слід мати декілька типових договорів, що регулюють подібні відносини. В процесі роботи їх можна удосконалити, доповнити з урахуванням специфіки діяльності, проте основні розділи лишатимуться незмінними: найменування сторін, предмет договору, вартість його окремих позицій та загальна ціна договору, права та обов’язки сторін, порядок та терміни виконання домовленостей.

 

Скачати договори купівлі-продажу

Скачати договори надання послуг

 

Пам'ятайте, що з правильно складеними договорами запускати бізнес безпечніше та простіше! 

Завантажуйте потрібний договір коли завгодно, де завгодно та для чого завгодно.

Знайти договір!