Специфікація: що це таке і коли вона потрібна?

08.08.2021 14:07

При укладенні договору купівлі-продажу або поставки сторони часто підписують специфікацію, яку в тексті угоди визнають невід’ємною частиною договору. В специфікації зазначають найменування, кількість,  асортимент товару, ціну та порядок розрахунків, а також умови щодо поставки. Звісно, цей перелік не є сталою величиною та може змінюватись в залежності від ситуації. То чому сторони підписують специфікацію, якщо є можливість вказати всі ці умови у тексті договору?

 

Все дуже просто. Якщо сторони планують здійснити дві та більше поставки товару, то, відповідно, вони не можуть передбачити, кількість та ціну товару через місяць. Тому краще за декілька днів до поставки товару підписати специфікацію, в якій урегулювати всі ці питання. Або інша ситуація, сьогодні продавець здійснює доставку товару самостійно, а через декілька днів покупець здійснює самовивіз товару. Це означає, що порядок поставки товару змінюється. І сторонам потрібно або укласти новий договір, що м’яко кажучи не досить правильно, або просто підписати специфікацію на нову поставку товару та вказати там інші умови поставки. І все.

 

Отже, специфікація дозволяє сторонам здійснювати «договірні маневри», не витрачаючи зайвого часу. Плюс специфікацію зручно використовувати, якщо між сторонами плануються довготривалі взаємовідносини. Ну і не забуваємо про зручність. Не потрібно перечитувати весь текст договору, щоб зрозуміти найважливіші його умови. Саме через ці причини сторони дуже часто використовується такий документ.

 

Якщо ви прийняли рішення підписати специфікацію, то нижче наводимо її зразок:

 

Додаток № ___
до Договору поставки № ____ від «___» _____________ 20___ р.

 

СПЕЦИФІКАЦІЯ № ____

від  «___» ______________ 20__ .

Найменування Товару Одиниця виміру К-ть Ціна за одиницю без ПДВ Загальна вартість без ПДВ ПДВ Загальна вартість із ПДВ (___)
               
               
               
               
Всього:

 

1.     Загальна вартість Товару, що постачається за цією Специфікацією складає до: _____________________________. Вартість Товару по даній Специфікації включає витрати на пакування, завантаження, монтажні матеріали для транспортування, транспортні витрати, податки та інші обов’язкові платежі, які оплачуються Постачальником.

2.     Умови поставки Товару:

3.     Строк поставки Товару:
4.      Умови та строки оплати:
5.     Гарантія на Товар становить:
6.     Виробник Товару:
7.     Рік виготовлення Товару:

8.     Вимоги до тари та упаковки:

Упаковка і маркування Товару повинні відповідати встановленим правилам, стандартам і технічним умовам Товару.

Упаковка  повертається / не повертається.

9.     Реквізити вантажовідправника: 

10.  Реквізити вантажоотримувача:

10.1. Місце поставки:

11.  Ця Специфікація є невід’ємною частиною вищевказаного Договору.
12.  Ця Специфікація складена в 2-х примірниках (1 примірник Постачальнику та 1 примірник Покупцю).

  

                                                                                         Підписи Сторін:

Від ПОСТАЧАЛЬНИКА:                                                                                                                    Від ПОКУПЦЯ:

 

Завантажуйте потрібний договір коли завгодно, де завгодно та для чого завгодно.

Знайти договір!