Запланували ремонт в квартирі, як себе захисти?

01.08.2021 22:32

Ремонт – це завжди складно і довго. Через брак часу та відсутність навиків власники квартир або будинків часто передоручають цю роботу підрядникам, тобто стороннім організаціям або фрілансерам. Паралельно із залученням таких спеціалістів у всіх виникає одне питання: як захистити себе? Відповідь може бути лише одне - укласти договір підряду на виконання монтажних та ремонтно-оздоблювальних робіт або договір про надання послуг з поточного ремонту квартири. Назва договору не має значення, а от наслідки від підписання документу – кардинально міняють ситуацію. Коли сторони укладають договір, то здається, проблема вирішена і всі належним чином будуть виконувати свої домовленості, але не все так просто. Договір може виступити як захисником, так і просто формальним документом, що містить загальні фрази.

Щоб не потрапити в пастку формалізму, звертайте увагу під час створення та підписання договору підряду на виконання монтажних та ремонтно-оздоблювальних робіт на наступне:

(1) детально прописуємо перелік робіт, які повинен виконати підрядник;
(2) оплату за виконані роботи розбиваємо та прописуємо так, щоб платежі за договором здійснюватися поетапно, в залежності від виконання підрядником певної частини роботи. Наприклад:

« Оплата робіт здійснюється в наступному порядку:

  • у _____________ термін з моменту підписання цього Договору Замовник виплачує Підряднику аванс в розмірі 10 % від загальної вартості робіт.
  • після виконання ______________ робіт Замовник виплачує Підряднику платіж в розмірі 10 % від загальної вартості робіт.
  • після виконання ______________ робіт Замовник виплачує Підряднику платіж в розмірі 30 % від загальної вартості робіт.
  • після підписання Сторонами Акта приймання виконаних робіт Замовник виплачує платіж Підряднику в розмірі 50 % від загальної вартості робіт. »

Такі формулювання в договорі стимулюють підрядника старанніше виконувати свою роботу, оскільки є ризик втрати заробітку;

(3) якщо матеріали для проведення ремонтних робіт закуповує підрядник, то зазначаємо, що останній зобов’язаний підготувати звіт і передати їх на затвердження замовнику;

(4) якщо ціна послуг є не фіксованою, тобто може змінюватись, замовник може поставити певні обмеження щодо таких змін. Наприклад:

« Загальна вартість робіт на момент укладення Договору не є фіксованою та підлягає зміні за взаємним погодженням Сторін шляхом підписання додаткової угоди до Договору. При цьому Сторони погодили, що загальна вартість послуг не може перевищувати ____ % від суми, що вказана в п. 4.1 Договору.  »;

(5) не дратуємо сусідів та вказуємо, коли підрядник не має права проводити ремонтні роботи. Це стосується вихідних та святкових днів, а також щоденних годин тиші. Наприклад:

« Тривалість робочого дня не обмежується. Підрядник зобов’язаний дотримуватись щоденного режиму тиші в багатоквартирному будинку, де знаходиться Квартира, з _____ до ______. Проведення ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з 19:00 год до 8:00 год., а у святкові та неробочі дні — цілодобово. »;

(6) не забуваємо про відповідальність. В договорі можна прописати відповідальність як для замовника, так і підрядника. Наприклад:

« Підрядник несе відповідальність за незбереження матеріалів або обладнання, або інструментів, а також іншого майна Замовника, що знаходиться в Квартирі. У разі порушення пункту цього Договору Підрядник зобов'язаний відшкодувати Замовнику збитки протягом 10 днів з моменту вимоги Замовника. У разі порушення вказаних строків, Підрядник зобов’язаний сплатити штраф в розмірі в розмірі 3 % від загальної вартості робіт.

Невиконані та виконані неякісно роботи оплаті не підлягають.У випадку невиконання Підрядником робіт в повному обсязі або виконаних робіт неякісно, Підрядник зобов’язаний повернути Замовнику грошові кошти, сплачені Замовником за невиконані (або виконані неякісно) роботи. Вартість робіт визначається відповідно до умов даного Договору. »

Звісно, це не всі елементи захисту в договорі, однак застосування їх значно полегшить життя власнику квартири під час взаємодії з підрядником. Якщо не має часу створювати договір – скачуйте його на маркетплейсі theDoc. за наступним посиланням: https://thedoc.com.ua/document/dogovir-pidryadu-na-vikonannya-montazhnih-ta-remontno-ozdoblyuvalnih-robit-remont-kvartiri.  Ми все уже зробили за вас!

Завантажуйте потрібний договір коли завгодно, де завгодно та для чого завгодно.

Знайти договір!