Укласти договір оренди квартири правильно

09.06.2021 14:22

договір оренди квартири

Послугами оренди квартири користуються велика кількість людей. Щороку така тенденція тільки зростає, а відповідно підписується велика кількість договорів оренди квартири. На практиці відповідальний за проект договору оренди квартири є її власник, а особа, що орендує квартиру лише знайомиться з текстом правочину та вносить до нього правки. Для того, щоб спростити цей процес юристи theDoc. підготували 10 пунктів, на які потрібно звернути увагу під час укладання договору оренди квартири.

 

Скачати максимально повний готовий шаблон договору оренди квартири

 

  1. Деталізація предмета договору, тобто уточнюємо адресу, площу, поверх та номер квартири.

 

  1. Перевіряємо, на підставі яких документів було набуто право власності на квартиру та вказуємо дану інформацію у договорі.

 

  1. Строк оренди квартири та яка відповідальність кожної із сторін у разі дострокового розірвання договору оренди. Звичайно, можливо піти іншим шляхом та вказати, що договір є безстроковим та якщо одна із сторін захоче припинити орендні відносини, то остання зобов’язана про це повідомити про це іншу сторону за 1 календарний місяць.

 

  1. Розмір та порядок сплати орендної оплати та комунальних платежів.

 

  1. Права та обов’язки сторін. Формалістика для нас табу, кожне право та обов’язок повинно бути прописано під вашу ситуацію, а не просто загальні традиційні фрази «про належне виконання умов договору».

 

  1. Перелік осіб, що мають право проживати разом з орендарем. При цьому в тексті договору оренди квартири зазначаємо прізвище, ім’я та по-батькові та рік народження таких фізичних осіб.

 

  1. Порядок повернення квартири. Даний розділ договору оренди повинен містити інформацію про строки повернення та обов’язок сторін щодо підписання акту передачі-приймання. В акті фіксуємо в якому стані повертається квартира та яка відповідальність у разі пошкодження нерухомого майна.

 

  1. Відповідальність сторін. Пам’ятаємо, що під кожний пункт обов’язку сторони має бути прописана окрема відповідальність, в іншому випадку мотивації виконувати договір буде значно менше.

 

  1. Підписання акту прийому-передачі квартири та переліку майна, яке передається разом з квартирою (техніка, меблі, декор тощо). Окрім переліку майна, можна зняти спільне відео з фіксацією стану квартири та майна, яке в ній знаходиться.

 

  1. Спосіб спілкування: месенджери або e-mail, і чи можна буде в майбутньому розглядати таку переписку як доказ в суді.

 

Деталей договору оренди квартири може бути безліч. Основне завдання кожної сторони договору – це максимально деталізувати договір та передбачити/прописати ситуації, які можуть виникнути в процесі виконання такого договору. Якщо не має часу та бажання ламати голову над юридичним документом, то можна просто и швидко скачати договір оренди квартири на маркетплейсі theDoc. Ми все уже зробили за вас!

 

Ви можете обрати та скачати готові договори оренди квартири з усіма прописаними деталями

Завантажуйте потрібний договір коли завгодно, де завгодно та для чого завгодно.

Знайти договір!