Яка різниця між договорами?

Робота з клієнтами показала, що люди часто не розуміють який саме договір їм потрібен. Тому юристи theDoc. вирішили підготувати коротеньку інформаційну довідку.

21.11.2021 19:39

Час читання: 9 хвилин

Робота з клієнтами показала, що люди часто не розуміють який саме договір їм потрібен. Тому юристи theDoc. вирішили підготувати коротеньку інформаційну довідку, яка допоможе розібратися у масиві договорів.

Різниця між договором купівлі-продажу та міни

Відмінність між договором купівлі-продажу та міни полягає в способі розрахунку за одержане майно — грошима чи іншим майном.  

За договором міни (бартеру) кожна зі сторін бере на себе зобов’язання передати у власність другій стороні один товар в обмін на інший товар.

За договором купівлі-продажу вартість майна оплачується покупцем лише у грошовому вираженні.

Різниця між договором купівлі-продажу та договором поставки

Найважливіша й основна відмінність – сторони договору. Якщо мова йде про суб'єктів господарювання (наприклад, ФОП чи ТОВ), то це повинен бути договір поставки. Якщо ж товар реалізують звичайні фізичні особи, які не займаються підприємницькою діяльністю, то необхідно укладати договір купівлі-продажу.

Друга відмінність - це призначення товару. Товар, який є предметом договору поставки, повинен використовуватися покупцем у  підприємницькій діяльності або в інших цілях, які не пов'язані з особистим, сімейним, домашнім чи іншим схожим використанням. За договором купівлі-продажу товар використовується покупцем на власний розсуд.

Різниця між договором трудовим та цивільно-правовим договором

Трудовим договором урегульовано саме процес організації трудової діяльності.  За цивільно-правовим договором процес організації трудової діяльності залишиться за його межами, натомість метою договору є отримання  матеріального результату.

За трудовим договором особа набуде статусу «працівник», його трудові відносини буде  регулювати законодавство про працю. Він має право на відпочинок, на чітко встановленні години робочого дня та тижня, на щорічну оплачувану відпустку, право на належні та безпечні умови праці, на матеріальне забезпечення у порядку соціального страхування в разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності та інші права, що встановлені законом.

Натомість у цивільно-правовому договорі будь-які гарантії при укладанні даного виду договору не передбачені. Одна сторона бере на себе зовов’язання на свій ризик виконати певну роботу за завданням іншої сторони. Предметом договору буде кінцевий результат, після отримання якого у виконавця більше не має зобов’язань перед замовником і відповідно договір припиняє свою дію.

Різниця між договором оренди приміщення та оренди робочого місця

Насамперед, за договором оренди робочого місця в оренду передається саме обладнання, що знаходиться у приміщенні, а не саме приміщення (його частина) з обладнанням.

За договором оренди робочого місця, зазвичай, передається тільки те, що знаходиться в приміщенні і є необхідним орендарю для роботи. Якщо ми говоримо, наприклад,  про офісне робоче місце, то це будуть офісні робочі меблі та обладнання  (офісний стіл, крісло), телефон, комп’ютер, принтер. Витратні матеріали, зазвичай, купують орендарі.

Натомість за договором оренди приміщення передається від однієї сторони у тимчасове користування іншій. До майна, яке виступає об'єктом оренди, відносять приміщення, що використовується в комерційних цілях. Об'єкт оренди може використовуватися для розміщення офісних, складських чи  торгових приміщень, закладів громадського харчування, надання соціальних послуг.

Завантажуйте потрібний договір коли завгодно, де завгодно та для чого завгодно.

Знайти договір!